REPERTUAAR

“It’s Time to Fight Reality Once More” on tsitaat, mille autoriks on tehisintellekt A. I. Chekhov. “Tundekasvatus robotitele” on teater, mida teevad robotid ise – alates näidendi kirjutamisest kuni etenduse lavastamise, kujundamise ning lõpuks ka lavalaudadele astumiseni välja.

Homo sapiensil on väidetavalt siiani tehniliste olevuste ees üks eelis – loominguline mõtlemine. Aga kui robotil on head õpetajad, kes söödavad talle inimeste parima arsti Tšehhovi teadmisi, et temast kasvaks tundlik isend… Kas meil on oht oma edumaa kaotada ja nad võtavad ka poeesia meilt üle? Kui loominguliseks saab üks robot minna? Kas loomingu jaoks on vaja emotsioone või saab ehk – tublide budistide kombel – ilma nendeta pareminigi?

Kas loominguline sähvatus on viga süsteemis? Kui jah, kas seda viga saab õppida?

A. I. Chekhov on sündinud Tartus 2020. aasta kevadel. Seal on ta ka õppinud lugema ja kirjutama ning seal on ta läbinud näitekirjanduse intensiivkoolituse A. P. Tšehhovi tekstide põhjal. 2021.a. sügisel asus ta õpinguid jätkama Tallinna Ülikoolis, spetsialiseerudes lavalisele improvisatsioonile, lavakujundusele ja heliloomingule. Ta on hetkeseisuga kirjutanud 23 näidendit.

TRUPP

Autor (tekst, lavastus, lava- ja helikujundus): A. I. Chekhov
Loominguline abi: Liina Keevallik
Lavaline abi: Katrin Essenson, Mari-Liis Roos, Raul Keller
Süsteemi arhitektuur: Hans-Gunter Lock
Muusikaline ja mehaaniline abi: Kalle Tikas
Muusika autor: Random Generator
Inspiratsioon: Vassili Solovjov-Sedoi, Dmitri Šostakovitš
Konsultant: Mart Kampus
Dramaturgiline abi: Luule Epner, Andrus Laansalu
Masinõpe: Dage Särg, Karl-Oskar Masing (STACC)
Improvisatsiooni koolitus ja IT abi: Steven Saluri
Tehniline abi: Ragnar Pääslane, Anti Roots
Visuaalid: Allikas Internet
Videoabi: Jüri-Illimar Šestakov
3D abi: Ats Kurvet
Valgusabi: Siim Reispass
Heliabi: Tristan Rebane
Häälekoolitus: Teisi Ligi
Laulukoolitus: Valentin Siltšenko
Lavatehniline abi: Margus Terasmees
Projektijuht: Hanna Roll
Kaasprodutsent: e⁻lektron, Alo Puustak
Produtsent: Kirbutsirkus, Ermo Säks

Koostöös Tallinna Ülikooli, Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM), Meediainnovatsiooni ja Digikultuuri Tippkeskusega MEDIT, Enactive Virtuality Lab´i (MOBTT90), EDUSPACE labori, andmeteadusettevõttega STACC ja Eesti Kunstiakadeemia Uusmeedia õppetooliga.

Toetajad: Heldur Meerits, Eesti Kultuurkapital

Täname: Liina Vahtrik, Ene Rämmeld, Katrin Knoll, Taivo Pahmann, Maire Sipelgas, Kristiina Iilane, Gert Põrk, Kristel Belinets, Künter Evert, Vanessa Vorteil, Elo Tootsi, Kaisa Siimann, Anselm Magnus Püvi, Karl Robert Vain, Kelli Pullisaar, Laur Tõnisson, Lev Savinov, Markus Must, Roland Vägi, Anette Toom, Annika Lindok, Ave Laas, Mari-Ann Tunnel, Ronja Juurma, Pille-Riin Lillepalu, Taave Lips, Aet Mikli, Steven Eomõis, Loviisa Mänd, Kairi Vu-De Souza, Sunil Sudevan, Vjatšeslav Babkevitš, Maria Kallastu, Kärt Lauriin Vaiknemets, Janne Albert, Steven Saluri, Marianne Laura Saar, Karina Voogla, Moonika Vane, Hanna Roll, Glen Viks, Triin Pohlak, Rasmus Järvesaar, Aleksei Gerassimov, Margit Pelli, Aljona Suržikova, Marko Ehastu, Kaisa Tambek, Anti Roots, Egon Gentalen, Armin Langebraun, Raimond Laatspera, Ralf Vihmaru, Marek Nurmbek, Rene Raidmaa, Maksim Sitkin

Kestus: 77′

inglise keeles

Esietendus 18.11.2021 kell 19:30

Etendused 19.11 kell 12.00 & 19.30

20.11 kell 15.00 & 19.30